HAKKIMIZDA

1992 yılı başından beri Ege Serbest Bölgesi’nde faaliyette bulunan Omega Elektronik A.Ş.,  2011 yılında Photovoltaic Güneş Panelleri ile elektrik enerjisi üretimi alanında araştırmalara ve teknik altyapı geliştirme çalışmalarına başlamıştır. Türkiye’de güneş enerjisinden elektrik üretimi mevzuatı ve pratiğinin gelişmesine paralel olarak, 2014 yılında Omega Sun Power markası ile sektöre fiilen girmiştir.

Dünyamıza gelen güneş enerjisi, tüm fosil yakıtların, hidrolik ve rüzgar kaynaklarının oluşum nedenidir. Bir yılda dünyamıza ulaşan güneş enerjisi miktarı, dünyadaki diğer bütün enerji kaynaklarının toplamından fazladır. Fosil kaynakların tükenmekte olduğu, kalıcı ve sürekli tek enerji kaynağımızın Güneş olduğu açıktır. Photovoltaic Güneş Panelleri, güneş enerjisini, doğrudan elektrik enerjisine dönüştüren en güvenli teknolojilerden biridir ve kullanımı en kolay olanıdır.

Günümüzde daha çok kullanılan fosil ve nükleer kaynakların sınırlı olması sonucu, bunlardan elde edilen elektrik enerjisinin fiyatı sürekli artmaktadır. Buna karşılık, güneş panellerinin üretim teknolojisi sürekli gelişmekte, bunların verimi artmakta, güneşten elde edilen elektrik enerjisinin maliyeti düşmektedir. Yapılan bilimsel analizlerle, 2024 yılında Photovoltaic Güneş Panelleri sistemlerinin en ucuz elektrik enerjisi kaynağı olacağı, 2070 yılına kadar ise, dünyada tüketilen toplam enerjinin %50 den fazlasının bu yolla elde edileceği öngörülmektedir.

Omega Sun Power, geleceğin en temiz ve en yeterli enerji kaynağını, en kaliteli donanım bileşenleri ve en doğru fiyatla bugünden müşterilerine sunmaya başlamıştır.

Yenililerden ve kampanyalardan haberdar olmak için, email listemize üye olun: